Stolarka

Stolarka


Najnowsza generacja ciepłych okien bluEvolution: 82. to optymalne połączenie innowacyjnej technologii oraz najlepszych parametrów ochrony cieplnej właściwych dla budownictwa pasywnego. Specjalny system 6-cio komorowych profili PCW o szerokości 82 mm w połączeniu z podwójnym lub potrójnym zestawem elastycznych uszczelek oraz stosowanym standardowo 2-komorowym pakietem "ciepłych" szyb, pozwalają na konstruowanie okien, charakteryzujących się jednym z najlepszych parametrów izolacyjności termicznej wśród wyrobów dostępnych na rynku stolarki otworowej. Dlatego okna w systemie bluEvolution: 82 zapewniają najwyższy z możliwych poziom efektywności energetycznej a tym samym największe oszczędności w wydatkach na ogrzewanie w stosunku do kosztu ich zakupu.


Charakterystyka


Profile: 6-komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PCW:
- energooszczędne
- ekologiczne
- odporne na szkodliwe wpływy atmosfery
- łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości.


Szyby: Dwukomorowe pakiety ciepłych szyb o najlepszym na rynku współczynniku izolacyjności termicznej Ug = 0,5 W/m²K dla szyb wypełnionych argonem. Możliwość stosowania dowolnych pakietów szyb (termicznych, akustycznych i antywłamaniowych) o szerokości do 52 mm.
Osadzenie szyb: Głębokie osadzenie szyb dodatkowo poprawia izolację cieplną okna.
Uszczelki: Do wyboru dwa systemy uszczelnień AD z dwiema uszczelkami oporowymi lub MD z dodatkową uszczelką środkową.
Duże komory zewnętrzne: Skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profili (mniejsze naprężenie termiczne) oraz ułatwiają odprowadzanie wody.
Wzmocnienia: Specjalny system ocynkowanych, dużych wzmocnień stalowych.
Tworzywo PCW: odporne na szkodliwe wpływy atmosfery i zabrudzenia, gładka powierzchnia profili ułatwia utrzymanie ich w czystości.
Kolory: szeroka paleta kolorów profili, zarówno gładkich, jak i drewnopodobnych, w tym drewna szlachetnego.
Zakresy zastosowania: Okna z PCW w kolorze białym oraz w szerokiej palecie kolorów gładkich oraz drewnopodobnych bez ograniczeń formalnych i funkcjonalnych.

Dane techniczne:
Uf =1,0 W/m²K (wersja MD), Uf=1,1 W/m²K(wersja AD)
Ug =0,5 W/m²K (szyba 4/16/4/16/4 + argon)
Uw =0,7 W/m²K (dla okna referencyjnego w systemie MD)